Jedno życie

W placówkach edukacyjnych przeprowadzane są różne projekty profilaktyczno - wychowawcze, jednak najbardziej docierają do młodych ludzi historie opowiadane ich "Językiem".

"Sam wiele przeżyłem..." - Poison

Projekt "Jedno życie" jest autorskim artystycznym spotkaniem z młodzieżą opartym na wykładach profilaktycznych i historii życia Piotra Plichty. Projekt skupia się na tematach związanych nie tylko z używkami takimi jak papierosy, narkotyki, dopalacze, ale przede wszystkim na skutkach, jakie one wywołują takie jak negatywne skutki zdrowotne, agresja, przemoc, w konsekwencji wejście na drogę przestępstwa. Prowadzący opowiada swoje historie, przestrzega przed niewłaściwymi wyborami i zachęca do postępowania w zgodzie z własnym sumieniem.

Połączenie ważnego przesłania i muzyki Piotra Plichty (ps.Poison) to nowoczesna forma profilaktyki , która ma skłonić młodzież do refleksji nad swoimi wyborami, akceptują siebie tak aby wypracować postawy asertywne, szacunek do siebie i wartości, którymi chcą się kierować w życiu.

"Nie daj sobie wmówić , że jesteś przegrany ....
Czy jest sens w imponowaniu rówieśnikom czymś niefajnym, co może Ci zagrozić?
Czy jest sens, aby robić coś niezgodnego ze swoim sumieniem?
Czy jest sens rezygnować ze swoich marzeń?
Odpowiedzi są proste. Znasz je.

Masz Jedno Życie.

Siemanko!" - Poison

Więcej na temat projektu: https://jedno-zycie.pl/

Plakat do pobrania dla placówek

Niżej formularz dla szkół

„JEDNO ŻYCIE” W TWOJEJ SZKOLE

Do projektu można zgłaszać szkoły podstawowe (klasy 7-8), ponadpodstawowe, licea, technika, zawodówki, Młodzieżowe Ośrodki Socjoterapeutyczne i Wychowawcze, Domy Dziecka w całej Polsce.
(FORMULARZ JEST NIEZOBOWIĄZUJĄCY)
propozycja terminu spotkania
spotkanie trwa dwie godziny lekcyjne, bez przerwy
wzmacniacz, 2 mikrofony bezprzewodowe, okablowanie