Aktualności

KSIĄŻKA W PRZYGOTOWANIU!

KSIĄŻKA W PRZYGOTOWANIU!

Pismo Święta - księga pełna mądrości i wiary! Jest Bożym słowem, a zawarte w niej historie są uosobieniem prostoty. A jeśli chcesz przedstawić swojemu dziecku piękno Biblii, możesz zacząć od tych pięknych historii. Każda historia ma lekcję. Więc będą się uczyć, a Ty będziesz uczyć! Genialne, prawda? Przeczytaj krótkie historie biblijne dla dzieci i rozpocznij naukę.

 Skoro mówimy o wierze w Boga, zacznijmy od jej zdefiniowania. Główny werset, którego użyjemy, znajduje się w Liście do Hebrajczyków 11:1 „Wiara jest podstawą spełnienia się tego wszystkiego, co jest treścią nadziei, przekonaniem o prawdziwości tego, co niewidzialne”. Mieć wiarę w Boga to mieć pewność, że istnieje, nawet jeśli Go nie widzimy. Ta wiara pochodzi od Boga, zwykle poprzez Biblię. Z tą wiarą możemy wierzyć Jemu i Jego obietnicom, a następnie robić, co On chce: czynić wolę Bożą.

Aby pomóc, dokonamy  przeglądu Starego Testamentu i Nowego Testamentu, nauczymy się, jak uczynić to częścią naszego życia duchowego. Dzieci poznają wybrane księgi Starego i Nowego Testamentu oraz niektóre kluczowe wydarzenia.

Głównym powodem, dla którego ważne jest studiowanie Biblii, jest to, że możemy znaleźć wspaniałe historie i instrukcje, które odnoszą się bezpośrednio do naszego dzisiejszego życia. Bóg dał nam swoje Słowo, abyśmy mogli być super-bohaterami w naszym codziennym życiu, służąc Bogu i innym.

Twoim głównym zadaniem, jeśli zdecydujesz się to przyjąć, jest stosowanie każdej lekcji w swoim codziennym życiu, jako przykład dla dzieci i nastolatków, w domu, w klasie i w kościele. Chociaż Twoi uczniowie będą zapamiętywać rzeczy z Biblii, główną misją jest ŻYĆ tym, czego dowiadują się każdego tygodnia. Twoim zadaniem jest skupienie się na tym, jak możesz zastosować te lekcje w praktyce w swoim codziennym życiu.

Znajomość ważnych tekstów kultury jest bardzo istotna. Zwłaszcza gdy stanowią one podstawę naszej wiary, to jest to po prostu wiedza niezbędna. Zdarzają się jednak fragmenty, że nawet dorosły potrzebuje wyjaśnienia. Brak wsparcia, odpowiedzi nawet na pytania może zniechęcić do studiowania Biblii.

Stąd pomysł na książkę „Detektywi Biblijni Starego i Nowego Testamentu” dla naszych skarbów.

Historie te opowiedziane są w prosty i przystępny sposób. Bogato ilustrowane, barwne strony przedstawiają piękne krajobrazy, zwierzęta.

Ta pozycja to zbiór 26 przejmujących, skłaniających do wnikliwej analizy historii biblijnych, opowiedzianych dostępnym do młodych osób językiem, opartych na lekturze Starego i Nowego Testamentu.

Chcesz się sprawdzić jako super detektyw, zdobywając na końcu licencję detektywa biblijnego? Masz sokoli wzrok, lubisz zaszyfrowane wiadomości, chcesz nauczyć się obsługiwać maszynę szyfrująca, w ten sposób dowiadując się najciekawszych prawdy biblijnych? Ta pozycja jest niewątpliwie dla Ciebie.

Trójka przyjaciół detektywów – Kaja , Aleks i kot Sherlock wprowadzą Ciebie w najciemniejsze zakamarki.

 

Nie wierzysz, że Noe i jego historia to prawda? Kain ma żal do swojego brata, Abla? Jak jest możliwe stworzenie świata w 6 dni? Co stało się w trakcie budowy wieży Babel? W jakich okolicznościach narodził się Jezus i co robił jako dziecko? Czy na nad nowonarodzonym Jezusem zawisło niebezpieczeństwo? O czym mówią przypowieści biblijne? Podążymy tropem Mojżesza i Abrahama i wielu innych.

To tylko kilka pozycji jakie znajdą się w książce „Detektywi Biblijni Starego i Nowego Testamentu”.

Całość opatrzona będzie pięknym ilustracjami oraz mnóstwem zaszyfrowanych, tajnych wiadomości. Zagadki te skłaniają do przemyśleń, refleksji, a przede wszystkim zachęcają, by sięgnąć po Biblię.

Chociaż wciąż rośnie liczba dowodów potwierdzających prawdziwość tekstów biblijnych, to pojawiają się wciąż nowe pytania. Dlatego detektywi postarają się na nie odpowiedzieć.

Pozycja ta będzie pełna biblijnych obrazów, przeznaczona dla śmiałych, ciekawskich, odważnych i lubiących rozwiązywać zagadki młodych ludzi, na różnych poziomach nauczania.

„Detektywi Biblijni Starego i Nowego Testamentu” pomoże w znalezieniu sposobu, aby Biblia stała się ulubioną lekturą dziewcząt i chłopców.

Pozycja ta będzie przeznaczona w dużej mierze dla młodych czytelników, a także rodziców, opiekunów, nauczycieli czy wychowawców.

Zaletą tej książki będzie sposób przekazania historii, w sposób barwny, przyswajalny. Pytania, zagadki, szyfry czy Quizy będą wymagały szczegółowego dochodzenia. Zamieszczone zagadki będą treningiem do czytania ze zrozumieniem. Jednak nasi detektywi z całą pewnością poradzą sobie z zebraniem całego materiału dowodowego. Kolejny plus to odpowiedzi, które znajdą się na końcu książki.

Przez cała książkę będą nas oprowadzać trójka niesamowitych przyjaciół detektywów, posiadających swoje biuro na tyłach osiedla w Komornikowie. Wyposażeni w lupę, gwizdek, długopis i notatnik oraz rękawiczki, aby nie zamazać śladów.

Czego pragną rodzice dla swoich dzieci? Szczęścia? Sukcesu? Obecnie kultura pokazuje nam kłamstwa na temat tego, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Jednak prawdziwa radość pojawia się, gdy chodzimy drogami z prawdziwym, żywym Bogiem.

Moim pragnieniem jest, aby ta książka przeniosła wszystkich w podróż, w trakcie której odkryjemy wiele cennych informacji o miłości, pokoju, przyjaźni, przebaczeniu, czy życiu. Czy nie jest tak, że chcą poznać prawdę o prawdziwym, żywym, kochającym Bogu na samym początku wcielamy się w detektywów szperających, aby dotrzeć do prawdy? Dzięki niej osiągami prawdziwy sukces. Taka jest ta książka.

Podczas pisania tego materiału naprawdę cieszyłam się, że dowiedziałam się więcej o Bogu i naszym chrześcijańskim życiu.

 

A dla tych, którzy wszystko lubią wypróbować... ZAGADKA!

Jak możesz przekazać wsparcie dla fundacji arrow
Lubisz pomagać i zastanawiasz się co właściwie mógłbyś zrobić?
Z nami masz wiele możliwości wyrażania dobra.
Wesprzyj nas, a przez nas innych.
Copyright © 2019 novo Fundacja