Rysunek i ilustracja

Kurs " Rysunku i ilustracji"  od stycznia do kwietnia 2022 r
18- godzinny kurs sfinansowany ze środków   "BARKA – Fundacja Pomocy Wzajemnej - Poznań"
Program obejmował:
1. Wporwadzenie do technik manualnych
2. Organizajcę i tworzenie własnego szkicownika.
3. Podsatwy procesy tworzenia ilustacji od słowa do obrazu.
4. Projektowanie linerane i kolorystyczne.
5. Planowanie i towrzenie ilustacji i okładki.
6. Wporwadzenie do ilustacji cyfrowej.
7. Zaawansowane wykorzystanie progarmu procreate.

"Połącz swoją pasję do rysowania i literatury, tworząc niepowtarzalne ilustacje. Na tym kursie nauczysz się zilustrować klasyczną bajkę dla dzieci, przedstawiajac zapomocą obrazów osobistą wizję tekstu, zobrazować tekst poetycki,oddając jego klimat oraz kreatywnie odpowiadać rysunkie na słowa. Kurs wyjaśnia, jakie kroki należy podjąć w celu stworzenia cylku ilustarcji opartych na opowiadaniu, od tworzenia pierwszych szkiców i eksperymentowania z nowymi technikami do stworzenia ostatecznych prac. Ćwiczenia pomogą otowrzyć się na nowe techniki - zarowni manualne, jak i cyfrowe i zbudować indywidualne, kreatywne podejście do każdego zadania artystycznego." - tak o samym kursie mówi prowadząca Marta Kotecka artysta plastyk, rzeźbiarka, autorka ilustacji do książek o naszych detektywach.