Prezes Fundacji NOVO
Dorota Nowakowska
tel 502 042 629
Członkowie Zarządu Fundacji NOVO
Marcin Nowakowski
Izabela Kaniewska
Emila Plichta
Pracownicy i wolontariusze:
Dorota Nowakowska - pedagog, specjalista d/s PR, profilaktyk
Mariola Suszyńska - psycholog, z-ca prezesa Fundacji Chrześcijańska Nebo
Piotr POISON Plichta – muzyk, producent muzyczny, raper
Krzysztof Ambroziak - wykładowca d/s uzależnień
Mirosław Kolczyk – muzyk, raper
Robert Psiurski - specjalista d/s finansów i bankowości
Bogumiła Sajda - terapeuta pomocy psychologicznej - Psychologii Alternatywnej
Hubert Sajda - tutor, coach w edukacji, pedagog, teolog i mentor wychowania
Jacek Bruździński - fizyk, prezes Fundacji Einsteina
Jonasz Błajet - absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej, student produkcji audiowizualnej na UAM
Zespół "PATHLIFE" – nowoczesne chrześcijańskie brzmienia
DOROTA NOWAKOWSKA
W 1993 rozpoczęła pracę w KRP Nowe Miasto w Poznaniu jako funkcjonariusz policji w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym, prowadziła sprawy przeciwko zdrowiu i życiu, w tym sprawy związane z narkotykami, osobami nieletnimi. Obecnie na emeryturze.
W trakcie pracy podjęła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika – specjalizacja pedagogika medialna. W lutym 2003 roku uzyskała dyplom magistra pedagogiki medialnej.
W latach 2007-2008 pracowała w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Poznaniu, zajmując się sprawami związanymi z dużymi korporacjami.
W międzyczasie w 2006 roku ukończyła na wydziel finansów i bakowości w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu studia podyplomowe w zakresie Public Relations.
W 2011 roku ukończyła kurs na kierownika obozów dziecięcych.
W latach 2009-2010 była absolwentem studiów podyplomowych w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie. W latach 2011-2013 zatrudniona była w Szkole Podstawowej nr 54 w Poznaniu, na stanowisku nauczyciel.
Przez 12 lat pracowała w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Króla Dawida w Poznaniu.
Jej pasją jest praca z dziećmi, od 13 lat organizuje i prowadzi jako kierownik obozy dla dzieci, a od 5 dodatkowo zjazdy dla nastolatków, podacz wakacji organizowane były kursy językowe English Camp . W latach 2015-2016 wspomagała prace w Fundacji Pro Familia mea w Poznaniu przy autorskim projekcie tej fundacji „Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo” w ramach kampanii społecznej „Młodzi Bezpieczni”.
Program miał na celu przeciwdziałaniu występowania na terenie i w pobliżu szkoły zjawisk patologicznych, a w szczególności narkotyków i dopalaczy.
W roku 2021 wydała swoją pierwszą książkę dla dzieci o charakterze detektywistycznym "Detektywi Starego i Nowego Testamentu" oraz fabularną wersję "Kaja i Aleks na tropie Profesora Powsinogi".
Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą.
Od września 2017 roku współpracuje z Piotrem Plichtą przy projekcie „Jedno życie”.
Od 2015 roku z-ca prezesa Fundacji Einsteina.
Od październia 2019 roku prezes Fundacji NOVO.
2021 - SZKOLENIE „Profilaktyka uzależnień i zachowań przemocowych dzieci i młodzieży” organizowanym przez Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych (zakończone certyfikatem)
2021 – SZKOLENIE „Lokalne programy profilaktyki uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem informacji o programach rekomendowanych” organizowane przez Nowe Horyzonty (zakończone certyfikatem)
Listopad 2022 – Seminarium specjalistyczne: „Przemoc seksualna wobec dzieci. Profilaktyka - Diagnoza - Interwencja” organizowane przez Fundacja na rzecz rozwoju. Inspirator certyfikat.
Styczeń 2023 – "Przemoc w szkole: przyczyny, diagnozownanie, działanie" certyfikat uczestnictawa w szkoleniu online EDUCADO (szkolenia dla profesjonalistów)
26.01.2023 – SZKOLENIE „ Pierwsza pomoc w przypadku kryzysów psychologicznych u nastolatków” szkolenie certyfikowane Forum Media Polska
PIOTR 'POISON' PLICHTA
Pseudonim artystyczny to „Poison”. Bazując na swoim ciężkim doświadczeniu, w połączeniu z muzyką, stworzył artystyczny program profilaktyki uzależnień „Jedno życie". Jego innowacyjność polega nie tylko na przekazywaniu dzieciom i młodzieży autentycznej historii, ale również na sposobie komunikacji z uczniami, który oparty jest na muzyce – rapie.